Монгол туургатан хүүхдийн их наадамд чөлөөт бөхийн төрлөөр 81 тамирчин өрсөлдөнө.

Монгол туургатан 2017  Хүүхдийн их наадам буюу ОУ-н VII  дахь наадам  8 сарын 13,14 -ний өдрүүднд явагдах юм.  Энэхүү наадамд ОХУ,БНХАУ, Монгол  гэсэн 3 орны 81 тамирчин чөлөөт бөхийн төрөлд өрсөлдөхөөр мэдүүлгээ ирүүлсэн байна.Тэмцээнд медаль хүртсэн тамирчид Найрамдал төвд медалиа гардаж авах юм. Монгол улсаас чөлөөт бөхийн төрөлд оролцох баг тамирчидын дараах нэрс гарсан байна. 

 

ХӨВГҮҮДИЙН 42 кг:
1. Мандахын Мөнхтөгөлдөр (Голомт) 
2. Бат-Амгалангийн Цэндсайхан (Сонгинохайрхан) 
3. Энхбаярын Мөнхжин (Багахангай) 
4. Чинбатын Мөнх-Оргил (Алдар)

46 кг:
1. Пүрэвжавын Мөнх-Эрдэнэ (Баянхонгор) 
2. Ганбаатарын Энхням (Хасу-Мегастарс) 
3. Батсүхийн Батзориг (Алдар) 
4. Ядамын Үржинжав (Хэнтий)

50 кг:
1. Пүрвээгийн Дашцэрэн (Хасу-Мегастарс) 
2. Даваанямын Төрбаяр (Женко)
3. Дамирангийн Мөнх-Эрдэнэ (Увс) 
4. Энхчимэгийн Цогжаргал (БТСДуС)

54 кг:
1. Мөнх-Очирын Сүхбат (Говийн бөх) 
2. Эрдэнэбатын Төгсжаргал (Хасу-Мегастарс) 
3. Болдын Дашзэвэг (Багахангай) 
4. Батбаатарын Буд (Харгант цамхаг)

63 кг:
1. Олонбаярын Сүлдхүү (Хасу-Мегастарс) 
2. Баярмөнхийн Мөнхдаваа (Сонгинохайрхан) 
3. Жигмэдсүрэнгийн Далайдорж (Баянхонгор) 
4. Хуягбаатарын Сүххуяг (Хөх Эрчис)

76 кг:
1. Амгаланбаатарын Цэрэн-Очир (Хасу-Мегастарс) 
2. Туваадоржийн Бөхчулуун (Хөх Эрчис) 
3. Баярсолонгын Балжинням (Голомт) 
4. Сүхбаатарын Гантөр (Мандал Оюут)

100 кг:
1. Энхтүвшингийн Батмагнай (Баянхонгор) 
2. Нямаагийн Алтанбагана (БТСДуС) 
3. Мөнхтулгын Билгүүндалай (БТСДуС) 
4. Тэрбишийн Итгэлт (Хасу-Мегастарс)

Хөвгүүдийн багийн дасгалжуулагч: 
1. Ёндонпүрэвийн Батдархан (Хасу-Мегастарс) 
2. Совдын Мөнхдуулдах (Баянхонгор)

ОХИДЫН 40 кг:
1. Ганзоригийн Эрдэнэсүрэн (Өвөрхангай) 
2. Ганбатын Оюундарь (Архангай) 
3. Батбилэгийн Нандин-Эрдэнэ (Говь-Алтай) 
4. Энхболдын Буман-Аюуш (Баянхонгор)

43 кг:
1. Алтанцэцэгийн Отгонзаяа (Хасу-Мегастарс) 
2. Долгоржавын Отгонжаргал (Женко )
3. Баатархүүгийн Хонгорзул (Архангай) 
4. Түвшинжаргалын Энхжин (Алдар)

46 кг:
1. Батбаатарын Энхзул (Чингэлтэй) 
2. Ганбатын Саруулбуян (Өмнөговь) 
3. Чинболдын Отгонтуяа (Дорноговь) 
4. Мөнхбатын Мөнхгэрэл (Женко)

52 кг:
1. Бат-Эрдэнийн Эрдэнэсувд (Женко)
2. Батчулууны Бямбажаргал (Архангай) 
3. Батцоожийн Марал (Женко) 
4. Мөнхбатын Пүрэвтунгалаг (Баянхонгор)

56 кг:
1. Болдсайханы Хонгорзул (Баянхонгор) 
2. Одсүрэнгийн Сарансувд (Женко)
3. Болдбаатарын Болортуяа (Голомт) 
4. Баярмөнхийн Отгонтуяа (Алдар)

60 кг:
1. Батхуягийн Оюунгэрэл (Женко) 
2. Баасанхүүгийн Дэлгэрцэцэг (Өмнөговь) 
3. Алтансүхийн Даваажаргал (Голомт) 
4. Тамирын Оюун-Эрдэнэ (БТСДуС)

70 кг:
1. Өлзийбатын Одбаг (Өмнөговь) 
2. Доржсүрэнгийн Цогзолмаа (Говийн бөх) 
3. Батчулууны Оюунбагана (Архангай) 
4. Батболдын Намуунзаяа (Мөнхийн хүчтэн)

Охидын багийн дасгалжуулагч: 
1. Түмэндэмбэрэлийн Сүхбаатар (Женко) 
2. Пүрэвсүрэнгийн Пүрэвцогт (Архангай)

undefined


Холбоотой мэдээлэл

"Женко" клубын гурван тамирчин U23 ДАШТ-д оролцох эрхээ авж 1 мөнгө,2 хүрэл медаль хүртэв.

“Москва-1980” олимпийн наадам, “Мехико-1978” ДАШТ-ий хүрэл медальт, Дэлхийн цомын мөнгө, хүрэл медальт, Дан Коловын нэрэмжит ОУТ-ий хүрэл, Тбилисигийн ОУТ-ий мөнгөн медальт, “Интернациональ” ОУТ-ий долоо, Найрамдалт армиудын (СКДА) тэмцээний тав, Монгол Улсын 12 удаагийн аварга, гавьяат тамирчин, алдарт бөх Дугарсүрэнгийн Оюунболд агсны нэрэмжит 23 хүртэлх насны тэмцээн түүний төрсөн нутаг Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар хотын Спортын төв ордонд амралын өдрүүдэд (X.14-15) боллоо. 

Спортын мастер А.Зоригтбаатрын нэрэмжит ӨҮ-ийн  Олон хотын нээлттэй тэмцээний зурагнууд.

Спортын мастер А.Зоригтбаатрын нэрэмжит ӨҮ-ийн Олон хотын нээлттэй тэмцээний зурагнууд.

Спортын мастер А.Зоригтбаатрын нэрэмжит ӨҮ-ийн  Олон хотын нээлттэй тэмцээнээр "Женко" клубын баг тамирчидын зурагнууд.

Спортын мастер А.Зоригтбаатрын нэрэмжит ӨҮ-ийн  Олон хотын нээлттэй тэмцээн боллоо.

Спортын мастер А.Зоригтбаатрын нэрэмжит ӨҮ-ийн Олон хотын нээлттэй тэмцээн боллоо.

  Спортын мастер,Тэргүүлэх багш БТСТ ажилтан А.Зоригтбаатрын нэрэмжит ӨҮ-ын Олон хотын нээлттэй тэмцээнд "Женко" клуб багаараа түрүүллээ.

Сургалтын видео


Зургийн цомог


Цагийн хуваарь
Буянт Ухаа Спортын ордон
Баянгол зочид буудал