Орхон аймагт хоёр дахь өдрөө үргэлжилж буй  чөлөөт бөхийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээний медалийн төлөө барилдах бөхчүүдийн нэрс тодорлоо.

Зууны манлай “Эрдэнэт” үйлдвэрийн 40 жилийн ой, Монгол хүн олимпийн наадмаас медаль авсны 50 жилийн ой  тохиож буй энэхүү тэмцээний эхний өдрийн аваргууд тодорсон бол тун удахгүй хоёр дахь өдрийн аваргууд тодорно.

         Шигшээ барилдаанууд  18:00-20:30 цагийн хооронд явагдах бөгөөд  “ETV” шууд дамжуулна.

ЭРЭГТЭЙ

57 кг (25 бөх)

Алтан медалийн төлөө

Ц.Цогбадрах(Алдар спорт хороо)-Б.Төгс (Төгс)

Хүрэл медалийн төлөө

З.Занабазар (Арслан клуб)-Б.Түмэнцогт (Хасу Мегастарс)

С.Нямдаваа (Цастын Барс)-Ц.Мандалсүрэн (Алдартан)

74 (23 бөх)

Алтан медалийн төлөө

Г.Мандахнаран (Алдар спорт хороо)-З.Сумъяабазар (Уулын баяжуулах “Эрдэнэт” үйлдвэр “Хангарьд”спорт клуб

Хүрэл медалийн төлөө

Г.Идэрхүү(Аваргууд акдеми)-Б.Бат-Эрдэнэ (Орхон аймаг)

Б.Батсүх (Хасу-Мегастарс)-А.Бат-Эрдэнэ (Хангай Хайрхан)

97 кг (15 бөх )

Алтан медалийн төлөө

П.Өсөхбаатар (Хил хамгаалах ерөнхий газар хилчин спорт хороо)-Б.Зоригтбаатар (Мэргэд Хангай)

Хүрэл медалийн төлөө

Б.Одсүрэн (Мэргэд хангай)-А.Нармандах (Мэргэд Хангай)

Б.Бадамдорж(Аврагч спорт хороо)-Ө.Батзул (Аврагч спорт хороо)

ЭМЭГТЭЙ

50 кг (15 бөх )

Алтан медалийн төлөө

Э.Нарангэрэл (Уулын баяжуулах “Эрдэнэт” үйлдвэр “Хангарьд”спорт клуб) –Ц.Намуунцэцэг (Хасу Мегастарс)

Хүрэл медалийн төлөө

Ц.Цэнджав (Хасу Мегастарс)-С.Энхтунгалаг (Төгс)

А.Наранцацрал (Аваргууд акдеми)-Н.Анударь (Аврагч спорт хороо)

57 кг (12 бөх)

А.Батцэцэг (Хасу Мегастарс)-Б.Энхтүвшин (Аврагч спорт хороо)

Хүрэл медалийин төлөө

Б.Болортуяа(Женко)-Э.Энхбуян (Хангай Хайрхан)

П.Шинэхүү (Алдар спорт хороо)-Б.Арвин (Хангай Хайрхан)

68  кг (7 бөх)

Алтан медалийн төлөө

 М.Хишигмаа (Хил хамгаалах ерөнхий газар хилчин спорт хороо)-Ш.Түмэнцэцэг (Хил хамгаалах ерөнхий газар хилчин спорт хороо)

Хүрэл медалийн төлөө:

Э.Даваанасан (Алдар спорт хороо)-А.Сүрэн (Хангай Хайрхан)

Х.Мөнхтуяа (Цастын Барс)-Г.Ундраа (Женко)

72 кг ( 11  бөх )

Алтан медалийн төлөө

О.Насанбурмаа (Женко)-З.Болортунгалаг (Хангай хайрхан)

Хүрэл медалийн төлөө

Н.Аззаяа (ҮБТДС)-П.Номин-Эрдэнэ (Алдар спорт хороо)

Б.Даваацэрэн (Аваргууд акдеми)-Э.Идэрцэцэг (Хүч спорт хороо)

 


Холбоотой мэдээлэл
Женко клубын  эмэгтэй  тамирчид багийн дүнгээр гуравдугаар байранд орлоо

Женко клубын эмэгтэй тамирчид багийн дүнгээр гуравдугаар байранд орлоо

 2018 оны чөлөөт бөхийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс "Женко" клубын  эмэгтэй тамирчид багийн дүнгээр гуравдугаар байранд орлоо.

Сүүлийн өдрийн эрэгтэй жингийн  медальтнууд тодорлоо

Сүүлийн өдрийн эрэгтэй жингийн медальтнууд тодорлоо

          Сүүлийн өдөр эрэгтэйчүүдийн 65 кг-д Гавьяат тамирчин Э.Ням-Очир  , 86 кг-д ОУХМ О.Үйтүмэн  , 125 кг-д ОУХМ Н.Золбоо нар аварга боллоо.

Сүүлийн өдрийн эмэгтэй жингийн  медальтнууд тодорлоо

Сүүлийн өдрийн эмэгтэй жингийн медальтнууд тодорлоо

  Эрэгтэйчүүдийн 40, эмэгтэйчүүдийн 16 дахь удаагийн чөлөөт бөхийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 3 өдөр Эрдэнэт аймгийн "Хангарьд Палас"-д  эрэгтэй 57,61, 65, 70, 74, 79, 86, 92, 97, 125  эмэгтэй 50, 53, 55, 57, 59, 62, 65, 68, 72, 76 гэсэн жингүүдийн барилдаан явагдаж аваргуудаа тодруулаа.

Сургалтын видео


Зургийн цомог


Цагийн хуваарь
Буянт Ухаа Спортын ордон
Баянгол зочид буудал